Teknolojinin günümüzde girmediği alan kalmadı. Evlerimizden işyerlerimize, okullardan çalışma alanlarına varıncaya kadar hemen hemen her sahada teknoloji kullanılmaktadır. Hatta tükettiğimiz sebze ve meyvelerin yetiştirilmesinde bile teknolojinin parmağı vardır.

Özellikle elektronik alanda kendini gün geçtikçe yenileyen ve geliştiren teknoloji ihtiyaçları giderme noktasında yeterli seviyededir. Artık teknolojiyi takip etmek eskisi gibi kolay da değil. Bir markayı takip ederken, diğer yandan başka markanın aynı ürünün daha üst kalitede ürettiğini görebiliyoruz. İlk olarak mesela Nokia 3210 gibi bir telefona devasa harika denebilecek kadar gidilmişken bu gün kimse yüzüne bakmıyor. Aslında işlev olarak her ne kadar aynı görevi görse de bu günün teknolojik telefonları ile o zamanın teknolojisi bir değildi. Hatta ilk çıktığı zaman antensiz telefon diye dilden dile dolaştığını da biliriz. Ancak zamanla teknolojinin hızla büyümesi beraberinde kullanım alanlarını da geliştirdi. Eskiden sadece iletişim aracı olarak kullanılan telefonlarla bu gün görüntülü görüşme dediğimiz 3 G özelliğini de rahatlıkla görebiliyoruz. Daha önceleri bu gibi görüşmeleri internet cafelerde msn, skype gibi uygulamaları kullanarak gerçekleştirebiliyorduk.

Özellikle son 2-3 sene içerisinde teknolojinin büyüklüğünde mükemmel bir gelişim söz konusu oldu. Pc tabletler, android tabanlı telefonlar ve daha birçok konuda üst sınıra çıkan teknoloji günlük hayatta daha çok kullanılmaya başlandı. Android özellikli telefonlar ya da pc tabletlerle artık oyun oynamak, internette sörf yapmak eskisinden daha kolay. Hatta kullanım kolaylığı sayesinde, eskiden olduğu gibi koca bilgisayarların başına oturmak gibi bir dertte ortadan kalkmış oldu. Elimizin altında taşıdığımız pc tabletlerle yine teknolojinin getirisi olan wireless ile dilediğimiz yerden internete bağlanma şansına da sahibiz.

İlerleyen zamanlarda teknolojinin daha da ilerleyip bütün işlerimizde kullanmamızı gerektiren birçok yenilik yapacağından şüphe etmiyoruz.