LG Optimus G hız canavarı işlemci Qualcomm Snapdagon S4 Pro ve Adreno 320 görüntü işleme birimi ile piyasaya sunulan ilk telefon, peki bu güçlü işlemci ve GPU nun pil tüketim sonuçları üzerindeki etkisi nasıl görülüyor. Bu yazımız da LG Optimus G Pil Ömrü (Batarya testi) test sonuçları verilerek incelendi.

Optimus G 2100 mAh lityum polimer pil ile 3G kullanımda resmi olarak 335 saat bekleme ve 15 saat konuşma süresi sunuyor.

Benzer Yazılar LG Optimus G İnceleme

Optimus G Konuşma Süresi

Optimus G konuşma süresi testi yapıldığında 15 saat 30 dakika boyunca çalışırken, resmi konuşma süresi olan 15 saati yakalayıp geçiyor. Dev boyuta sahip note 2 nin arkasından gelen Optimus G galaxy note, s3 ve iphone gibi rakiplerine konuşma süresi bakımından üstünlük kuruyor.

Optimus G İnternet Sörf Süresi

Optimus G  internet sörf süresi testine sokulduğunda 5 saat 15 dakika internet kullanımına izin veriyor, işlemci performansının ortaya çıktığı kullanımda Galaxy S3 ve HTC One X ile benzer internet kullanım süreleri elde ederken, Apple iphone 5  ve 4S in mükemmel performanslarına maalesef ulaşamıyor.

Optimus G Video Oynatma Süresi

Optimus G video oynatma testine sokulduğunda 7 saat 16 dakika boyunca video oynatabiliyor. İşlemci ve GPU performansının önemli olduğu video oynatma testi sonucuna göre Optimus G rakiplerinden daha kısa pil ömrü sunuyor.