Apple ürünlerini kullanan yüzbinlerce türk ün beklediği iTunes Store Türkiye 04 Aralık 2012 tarihinde açıldı. Apple iphone, ipad ve Mac bilgisayarları kullanarak iTunes Store dan istediğimiz medya dosyasını satın alıp bu cihazlarımızda kullanabileceğiz. Geçen Ay Apple Store da alışverişlerimizi Türk Lirası kullarak yapabilmemiz zaten iTunes Türkiye nin habercisi olmuştu.

iTunes  bilindiği gibi Apple.com sitesi üzerinden ücretsiz olarak indirilebiliyor. Yapı olarak hem online alışveriş yapma imkanı veren iTunes hem de video ve müzik oynatıcı olarak kullanılabiliyor. Arşiv yapanların keyifle kullandığı iTunes un artık müzik ve video satın alabileceğimiz bir platforma dönüşüyor.

 

iTunes Store Türkiye Neler Getiriyor?

Artık piyasaya çıkan albüm veya vizyona giren bir filmin DVD sini iTunes Store üzerinden satın alabileceğiz ve iphone, ipad, MAC ve PC mizde satın aldığımız bu şarkıları ve filmleri keyifle izleyebileceğiz. Fiyatlarına baktığımızda 20 TL den satılan yeni bir müzik CD sini İTunes üzerinden 10 TL gibi bir fiyata almanın mümkün olduğunu görüyoruz. Kaçak müzik dinlemek yerine yasal yollardan müzik ve video dosyalarının satın alabileceğimiz güvenilir bir sistem Türkiye ye gelmiş oluyor.