Teknoloji Harikası Galaxy S3 ün 4.8 inch lik dev ekranından şikayet edenler için tasarlanmış olan 4 inch lik ekrana sahip Galaxy S3 Mini Pil Ömrü Test Sonuçları (Batarya Süresi) yayımlandı. Çift çekirdekli işlemciye sahip olan S3 Mini 1500 mAh gibi oldukça düşük sayılabilecek  lityum iyon pile sahip ve bu pil ile 3G kullanımda resmi olarak 430 saat bekleme ve 7 saat 10 dakika konuşma süresi sunuyor, 2G kullanımda ise 450 saat bekleme ve 14 saat 10 dakika konuşma süresi sunabiliyor.

Benzer Yazılar Galaxy S3 Pil Ömrü İncelemesi

S3 Mini Konuşma Süresi

Galaxy S3 mini 3G kullanımda konuşma süresi test sonuçlarına baktığımızda 6 saat 22 dakika elde etti bu süreyle resmi sürelerden yaklaşık 1 saat daha kısa konuşma süresi elde etti. Küçültülmüş versiyonu olduğu Galaxy S3 e göre 4 saat daha az konuşma süresi ve rakibi olduğu 4 inch lik telefonlardan daha az konuşma süresiyle maalesef S3 Mini kötü not alıyor.

S3 Mini İnternet Sörf Süresi

Galaxy S3 Mini internet sörf süresi testi sonucunda 7 saat 38 dakika ile rakipleriyle yarışabilecek bir sonuç elde ediyor, S3 e göre daha uzun bir internet gezinme süresi veren S3 mini iphone 4S i de geçmeyi başarıyor.

S3 Mini Video Oynatma Süresi

Galaxy S3 Mini test sonucunda 7 saat 46 dakika video oynatma süresi sunuyor. Galaxy S2 ve Galaxy Note ile aynı süreyi elde eden S3 mini bu konuda da başarılı olduğunu belirtelim.