Tablet ve akıllı telefonlarımızda kullandığımız Android 4.0 Ice Cream Sandwich versiyonunu bilgisayar PC ye kurmak mümkün oldu. Android X86 projesi ile bilgisayarlarımıza Android 4.0 kurmak mümkün hale geldi. Bilgisayara yüklenilen Android 4.0 ın ekran görüntüsü aşağıda olduğu gibidir.

Bilgisayarımıza Android 4.0 ICS kurmak için aşağıdaki adımları dikkatlice izlemeniz yeterli;

  1. En az 2GB boyutundaki USB Belleği ext3 veya ntfs formatı atın.
  2. http://www.android-x86.org/ web sitesinden en son sürüm Android-x86 4.0-RC2 sürümünü indirin
  3. Linux Live USB Creator kullanarak USB den boot edilebilecek USB bellek yaratın.
  4. Aşağıdaki gibi menü karşınıza geldiğinde harddiske yükle seçeneğini seçip, kurulumu tamamlayın
  5. Bilgisayarın hangi diskine kurulum gerçekleştireceğimizi seçiyoruz, bilgisayarın C veya D diskini seçebilirsiniz.
  6. Android 4.0 X86 PC versiyonu diğer işletim sistemleriyle birlikte çalışabilir, Bunun için Do Not Format seçeneğini seçmemiz gerekiyor. Eğer baştan bir kurulum yapacaksak ext3 formatını seçip kuruluma devam edebiliriz. Eğer Fat32 formatını seçersek Android bu formata kurulamaz diye bir hata verecek yine de devam edersek kurulumu tamamlayabiliriz.
  7. Boot edilecek aygıtın Android yüklü alan olmasını isteyip istemediğiniz sorusuna evet cevabını verirsek açılışta direk Android X86 versiyonu açılacaktır, windows açılması için /grub/menu.lst içine windows boot kelimelerinin elle eklenmesi gerekiyor.
  8. Kurulum ile ilgili bir sıkıntı yaşanmazsa bilgisayarınıza Android 4.0 kurulumu başlayacaktır.
  9. Kurulum tamamlandığında aşağıdaki gibi sizi bilgilendirecektir ve PC nizi yeniden başlattığınızda Android kullanmaya başlayabilirsiniz.

3.