Samsung Galaxy Note 2 büyük boyutlarıyla akıllı telefon ve tablet karışımı olarak phablet ismini aldı. 1.6 GHz lik dört çekirdekli Güçlü Exynos işlemciye, Mali400 görüntü işleme birimine ve 2 GB RAM belleğe sahip olan Note 2 masaüstü PC bilgisayar olarak ta kullanılabilecek kadar güçlü olduğunu kanıtladı.

ColdFusion tarafından yapılan testte 29 inch lik Samsung monitör, Apple Qwerty Klavye ve Magic fare kullanıldı. Galaxy Note 2 monitöre HDMI adaptör kullanılarak bağlandı. Masaüstü PC de olduğu gibi Note 2 bir fare ile kontrol edilip, girişler klavye ile yapılıp, geniş bir ekranda masaüstü PC gibi kullanılabildiği gösterildi.

Galaxy Note 1 ile aynı uygulamayı tekrarlamak istediğimizde 1 GB RAM belleğin yetersiz olduğu görülüyor, Samsung un Amiral gemisi Note 2 nin 2 GB RAM bellek desteğinin önemi daha iyi anlaşılıyor.

Note 2 PC olarak kullanma video sunu incelediğimizde mouse ile sanki masaüstü pc kullanır gibi tarayıcıyı taşıyıp istediğimiz yere koyduğumuzu, sanki PC ile internette sörf yapar gibi kullanabildiğimizi görüyoruz. Video izleme resimlerimize bakma, kitap okuma internette sörf yapmak için ve hatta oyun oynamak için bir PC nin yerini aldığını söylemeliyiz.

 Galaxy Note 2 PC olarak Kullanma Video