Samsung Galaxy Note 2 piyasaya çıkmasıyla birlikte bilinmeyen özellikleri merak edilir hale geldi. Note 2 yi diğer telefonlarda ayıran en önemli özelliği olan S-Pen ile bilinmeyenleri sizlerle paylaşacağız.

Samsung Galaxy Note 2 nin S Pen yani elektronik kalemini kullanarak ekran görüntüsü nasıl alınır, yazılar nasıl seçilerek düzenlenir, S- Beam özelliği nasıl kullanılır inceleyeceğiz.

Benzer Yazılar Galaxy  Note 2 Bilgisayar Olarak Kullanma

Note 2 Ekran Görüntüsü Alma

Samsung Galaxy Note 2 ile 3 farklı şekilde ekran görüntüsünü almak mümküm;

1.    ilk yöntem en basit yöntem olan güç düğmesi ve home tuşuna aynı anda basılı tutmak. Bu şekilde ekran görüntüsü alabilmek için öncelikle home tuşuna basıp arkasından power tuşuna ekran görüntünü alıncaya kadar basılı tutmak gerekiyor.

2.    ikinci yöntem S Pen ile ekran görüntüsü alma, S-Pen üzerindeki butona basılı tutup Note 2 nin ekranına dokunup 2 saniye beklediğimizde ekran görüntüsünü alıyor.

3.    Avucumuzu soldan sağa doğru ekranı tarar gibi hareket ettirerek ekran görüntüsünü alabiliriz. Galaxy Note 2 ile bu şekilde ekran görüntüsü alabilmek için Ayarlar bölümünden avuç içiyle ekran görüntüsü almayı aktif etmek gerekiyor.

Ekran Görüntüsünü Kırpma

Note 2 ile ekran üzerinde bir görüntüyü direk olarak istediğimiz gibi seçebiliriz, S Pen in tuşuna basılı tutarken ekranda kaydetmek istediğimiz alanı kapalı bir çerçeve olarak çizmemiz yeterli.

Pop up Not Almak

Galaxy Note 2 ile hızlı bir şekilde not almak istediğimizde S-Pen tuşuna basılı tutarken ekrana çift tıklamamız yeterli hangi uygulamayı kullanıyorsak kullanalım direk olarak Not alma özelliği aktif oluyor. Ekran bölme özelliği ile birlikte çalıştığı için çalışan diğer uygulamamıza dönüş imkanı da veriyor.

Metin Seçmek ve Düzenlemek

Samsung Galaxy Note 2 de metinler üzerinde değişiklik yapmak istediğimizde S-Pen ile kolayca yapabiliyoruz, Değişiklik yapmak istediğimiz Metin üzerinde düzenleme yapmak istediğimiz kelime veya satıra giderek S-Pen tuşuna basarken kelimenin altını S-Pen ile çizmemiz yeterli, direk olarak düzenleme araç çubuğunun açıldığını göreceksiniz.

Resim Üzerinde Gezinme

Galaxy Note 2 ile resim üzerinde gezinmek gerçekten çok keyifli, resim açıkken 2 parmağımızı ekrana dokundurduğumuzda telefonu kendimize yaklaştırsak resmi büyüyor, telefonu uzaklaştırırsak resmi ufaltabiliyoruz. Eğer ekrana tek parmağımızla dokunursak ve telefonu sola sağa hareket ettirirsek resim üzerinden hareket edebiliyoruz.

El Yazısının Bilgisayar Yazısına Dönüşmesi

Galaxy Note 2 nin belkide en güzel özelliklerinden bir tanesi istersek el yazımızla yazdığımız yazıları otomatik olarak bilgisayar yazısına dönüştürebiliyor. Sadece el yazısını otomatik olarak algılamakta da kalmıyor, yazdığımız formülleri de formül olarak algılayabiliyor.

S Pen Air View Özelliği

Samsung tarafından geliştirilen S Pen e ekrana dokunmaya gerek kalmadan işaretleme yapma yeteneği kazandıran özelliğin adı Air View olarak tanımlanıyor. Bu özellik sayesinde S Pen i ekrandan 1 veya 2 cm uzakta tutarak sanal bir lazer işaretleme yaparak ekranın üzerindeki nesneleri seçebiliyoruz.

 

Benzer Yazılar Note 2 Pil Ömrü Testi