Android 4.2 versiyonunun isminin ne olacağı bir süredir soru işareti olarak dururken bugün yapılan Nexus 4 ve Nexus 10 tanıtımı sonucunda Android 4.2 işletim sisteminin adının Android 4.2 Jelly Bean olduğu kesinleşti.

Birçok yeni özellikle karşımıza çıkan yeni Android sürümünün gerçekten çok başarılı özellikler ile geldiğini görmekteyiz. Bu inanılmaz yeni özellikleri birlikte inceleyelim.


Çoklu Kullanıcı Hesabı

Android 4.2 Jelly Bean tablet versiyonunda çoklu kullanıcı hesabı mevcut, windows taki gibi her kullanıcının kendisine ait bir masaüstü ile kullanabileceği kendisine ait programları kullanabileceği bu yeni özellik gerçekten büyük bir yenilik diyebiliriz.

Küresel Panorama Fotoğraf (Photo Sphere)

Android 4.0 ile birlikte ilk kez Android kullanıcıları panorama fotoğraf çekme özelliği ile tanışmışlardı ve Android 4.2 ile birlikte küresel panoramik fotoğraf çekmenin keyfine varabilecekler. Bu özellik ile birlikte kullanıcılar tüm bir odanın fotoğrafını çekebilecekler. Küresel fotoğraf çekme özelliğinin videosunu yazının sonunda görebilirsiniz.

Otomatik Yazı Yazma (Swipe Typing)

Neredeyse tüm Android sürümlerinde otomatik kelime doldurma özelliğinin olduğunu biliyoruz, fakat bu yeni özellik gerçekten inanılmaz artık harflere basmanız bile gerekmiyor yazmak istediğiniz kelimenin harflerinin üzerinden elinizi geçirince Android 4.2 Jelly Bean yazmak istediğiniz kelimeyi tahmin ediyor.

Kablosuz TV Entegrasyonu

Android in son versiyonu ile artık telefon ve tablet ekran görüntümüzü direk televizyon ekranımıza aktarmamız mümkün olacak. Yeni özellik Miracast protokolü kullanarak telefon ekranını DLNA kullanarak tüm ekranı televizyona aktarabiliyor.

DayDream Özelliği

Google Android ilginç bir özellikle geliyor Daydream ile telefon ve tabletimiz bekleme anındayken sadece fotoğraf albümü değil Google Current ta bulunan son haberleri görebileceğiz.

Küresel Fotoğraf Çekme Video