ChromeBook nedir diye soracak olursanız Google tarafından tasarlanan herkes bilgisayar sahibi olabilsin sloganıyla tanıtımı yapılan düşük maliyetli laptop bilgisayardır. Yeni CromeBook Samsung tarafından üretiliyor ve ARM tabanlı işlemciyle geliyor. 11.6 inch lik bir ekrana sahip olan laptop ARM tabanlı çift çekirdekli Cortes A15 Exynos 5 Dual 520 işlemciyle geliyor, Exynos 5 bilindiği gibi ARM Cortex A15 teknolojisine sahip ilk işlemci olarak biliniyor.

Ekran olarak 11.6 icnh ve 1366×768 lik bir çözünürlükle geliyor. 2 GB RAM Bellek ve16 GB lık dahili hafıza ile gelen bilgisayar 100 GB lık ücretsiz Google Drive hafıza alanı sunuyor.

1 adet USB 3.0 portu, 1 adet USB 2.0 portu, SD kart girişi ve HDMI çıkışı bulunan yeni ChromeBook BlueTooth ve kablosuz internet wifi desteği de sunuyor. 10 sn gibi hızlı bir şekilde açılan bilgisayar 6 saatlik uzun sayılabilecek bir pil ömrü sunuyor.

Sonuç olarak, internet kullanımı için özellikle tasarlanmış bir cihaz olan yeni ChromeBook gerçekten güzel bir cihaz ve 249 dolarlık fiyatıyla da kullanışlı bir bilgisayar olduğunu söyleyebiliriz tabi türkiye satış fiyatları ve ne zaman geleceği konusunda bir bilgi henüz mevcut değil.

ChromeBook Tanıtım Videosu