Samsung Galaxy S3 hakkında önemli sorulardan bir tanesi de Galaxy S3 pil ömrü ne kadar (batarya süresi) olduğudur. Samsung un Amiral Gemisi pil ömrü açısından teste tabi tutulurken işletim sistemi olarak Andoid Ice Cream Sandwich ve Jelly Bean ile ayrı ayrı sonuçlar alınmış.

2100 mAh lik lityum iyon pile sahip olan Galaxy S3 katalog değerleri olarak 790 saat bekleme ve 11 saat 40 dakika konuşma süresi sunuyordu, testler sonucunda bu sonuçların nasıl değiştiğini görebileceğiz.

Samsung Galaxy S3 Konuşma Süresi

Yapılan Konuşma süresi testi sonucunda Samsung Galaxy S3 Ice Cream Sandwich işletim sistemiyle 11 saat 20 dakika, Jelly Bean ile 11 saat 15 dakika gibi bir konuşma süresi sonucuna ulaştı.

Katalog değerleri olan 11 saat 40 dakikaya oldukça yakın olan bu sonuca göre; Rakipleri HTC One serisi telefonlardan, yeni piyasaya çıkan en büyük rakibi iphone 5 den ve hatta bir önceki sürümü olan galaxy S2 den daha uzun bir konuşma süresi sunuyor.

 

Samsung Galaxy S3 Video Oynatma Süresi

Video oynatma süresi karşılaştırması yapıldığında Galaxy S3 Jelly Bean ile çok daha fazla GPU yu performans olarak çok daha fazla kullanarak Ice Cream Sandwich e göre yaklaşık 40 dakika daha kısa şarj süresi sunuyor.

Rakipleriyle olan rekabette ise yani iphone 5 in galaxy s3 e göre video oynatma süresi olarak daha uzun bir şarj süresi sunuyor, buda GPU pil tüketiminin Galaxy S3 te daha fazla olduğunu söyleyebiliriz.

 

Samsung Galaxy S3 Web Gezinme Süresi

Web sitesi gezinme sürelerine baktığımızda Galaxy S3 ün rakiplerine göre kötü bir performans gösterdiğini, web sitesi gezinme esnasında çok fazla pil tüketimi yaptığını görmekteyiz. Apple ürünleri iphone 5 ve 4S in web performansı ve pil tüketimi bakımından oldukça başarılı olduğunu görmekteyiz.