Apple firmasının yeni mobil işletim sistemi IOS 6 nın hala adaptasyon süreci devam ederken, IOS 6 güncellemesi alan cihazların oranı belli oldu. Chitika firması tarafından yapılan istatistik sonuçlarına göre 18 eylül 1 ekim arasında Apple mobil ürünlerinin IOS 6 kullanım oranları aşağıdaki gibi belirlendi.


Iphone için olan sonuçlara baktığımızda iphone kullanıcılarının %60 lık bölümü yeni ios 6 güncellemesi almışken, % 29 luk bir bölümü hala ios 5.1  kullanıyor, tabi diğer ios sürümlerini kullanan iphone sürümleri de hala mevcut.

Ipad kullanıcılarına baktığımızda ise hala büyük bir oranının ios 6 güncellemesi almamış bulunduğu, ios 6 güncellemesi alanların %45 iken ios 5.1 kulllananların ise %39 ile hala oldukça çok kullanıldığını görüyoruz.

Sonuç olarak Apple ürünleri kullanıcılarının neredeyse yarısının son güncellemeleri 10 günlük bir süre içinde aldığını görüyoruz, en büyük rakip yazılım olan Android in ise bu konularda oldukça zayıf olduğunu biliyoruz. Android 4.0 güncellemesi alan cihazların %23.7 iken son Android sürümü olan jelly Bean güncellemesini yalnızda % 1.8 i alabilmiş durumda olduğunu görünce Apple ın güncelleme konusunda başarılı olduğunu söylemek mümkün görünüyor.