Angry Birds ün yaratıcıları olan Rovio tarafından yeni oyunu olan Bad Piggies tanıtımı yapılmıştı ve sonunda yeni oyunumuz Bad Piggies indirilip oynanabilir hale geldi.  Angry Birds te yok etmeye alıştığımız domuzcukları bu oyunda ise ulaşmak istedikleri yere gitmelerine yardımcı oluyoruz.

Bad Piggies oyunu nu Apple Store üzerinden IOS kullanıcıları(MAC, ipad, iphone ve ipod kullanıcıları), Google Play üzerinden Android kullanıcıları indirip oynayabiliyorlar. Android için HD versiyonu reklamlı olarak ücretsiz indirilebilirken IOS versiyonunun fiyatı 2.99$ olarak satışa sunuldu. Windows 8 versiyonu henüz mevcut olmayan oyunun windows 8 içinde hazırlandığı üreticisi tarafından bildiriliy0r. Ayrıca oyunu PC üzerinden oynamak istediğimizde badpiggies.com u ziyaret etmemiz yeterli.

Oyunun Amacı

Her bölümde ayrı bir domuzcuğumuz oluyor ve inşaa ettiğimiz araçla  bu domuzcuğu bir yerden hedef yere taşımamız gerekiyor. Her bir bölümü geçtikçe yeni araçlara sahip oluyoruz.  Bu araçlar içinde kutular, balonlar,  tekerlekler, roketler, balonlar, patlayıcılar, pervaneler, şemsiyeler gibi birçok eğlenceli araç bulunuyor. Pervaneler, patlayıcılar ve roketler hareket etmemizi sağlarken şemsiyeler de fren görevi yapıyor. Balonlar yaptığımız aracı yukarı doğru kaldırmayı sağlarken, kum torbaları ani inişler için kullanılıyor. Oyun ilerledikçe motor ve fanlar takarak aracımızı istediğimiz yere yönlendirebiliyoruz.

Görsel kalite olarak baktığımızda oyunda  Angry Birds e oldukça benzediğini söylemeliyiz ama yine de Angry Birds ile direk karşılaştırdığımızda oldukça çorak ve verimsiz kaldığını belirtelim. Oyun oynayış olarak problem çözmeyle eğlence arasında kalıyor tek can sıkıcı yanı görselliğin cansız kalması diyebiliriz.

Sonuç Olarak; Bad Piggies in en iyi yönü Angry Birds e benzemiyor olması diyebilirim, 2 yıl önce piyasaya çıkıp ortalığı kavuran ve keyifle oynadığımız Angry Birds le alakalı olmayan tamamen farklı bir oyun yapmış Rovio firması. Oyun kısaca ilk başta bir hevesle oynansa da keyif vermekten uzakta kalıyor maalesef Angry Birds te keyifli ve doğal oyun akışını bulamıyoruz.

Oyunun Tanıtım Videosu

 

Bad Piggies Oynamak İçin

PC üzerinden direk oynamak için tıklayınız.

Apple Store dan indirmek için tıklayınız.

Android Cihazlara indirmek için tıklayınız.