Samsung Galaxy S3 kullanıcılarının uzun süredir beklediği Android 4.1 Jelly Bean güncellemesi hazır, Avrupa ülkelerinden ilk olarak OTA yoluyla Polonya tarafından güncellemeye başladığı duyuruldu, en kısa sürede tüm avrupada güncelleme aktif olacak ve Galaxy S3 kullanıcıları Jelly Bean güncellemesini telefonlarına kurabilecekler.

Samsung firması güncellemeyi Wifi bağlantısı üzerinden yapacak kullanıcıların şarj bağlantısını yaparak veya telefonlarının en az %50 şarj seviyesinde olması gerektiğini belirttiler. Android 4.1 Jelly Bean güncellemesi telefonunuza çok fazla bir yenilik katmayacağı belirtilse de yine de kullancılar en son sürüm yazılımla çalışmak için can atıyorlar.


Android 4.1 Jelly Bean Samsung Galaxy S3 e Getireceği Yenilikler

  1. Kullanıcı arabiriminde daha akıcı animasyonlara imkan verecek
  2. Google Now eklentisi geliyor.
  3. Pop up play özelliğinin boyutunu değiştirme imkanı
  4. S-Note uygulaması yerine S-Memo uygulaması geliyor.
  5. Daha hızlı internet tarayıcı ile hızlı sörf
  6. Maalesef en kötü yeniliği Flash uygulamasının kaldırılması
Galaxy S3 Android Ice Cream Sandwich vs Jelly Bean Karşılaştırma

Samsung Galaxy S3 Android 4.0 ice cream sandwich ve Jelly Bean yüklü olarak aynı testlerden geçirilerek, performansları incelendi. Jelly Bean ile çalışırken sadece BrowserMark testinde android ics den daha kötü bir performans sergiliyor, galaxy s3. Java uygulamalarının performans testinin yapıldığı BrowserMark , jelly bean ile java uygulamalarını daha yavaş çalıştırabileceğiz.

Buna karşılık, performans olarak Galaxy S3 ümüzü daha hızlı hale getirdiğini görebiliyoruz. Flash desteğini kaybetmeyi göze alıp, daha iyi performans ve yeni özelliklere kavuşmak için çoğu kullanıcı Jelly Bean güncellemesi yükleyecektir.

Pil Performans Testi
Konuşma Süresi
İnternet Kullanım Süresi
Video Oynatma Süresi
 
Galaxy S3 Android Jelly Bean Test Videosu