18 Eylül  tarihinde Apple firması IOS 6 nın resmi halini kullanımına sunmasıyla ios 6 ne zaman çıkacak sorusu yanıtını buldu. Iphone 4 S, iphone 4, iphone 3GS, ipad 2 ve yeni ipad 3 kullanıcıları itune üzerinden yeni sürümü indirip kullanabilirler. Ayrıca cihazların ayarlar bölümünden Ayarlar>yazılım güncellemesi bölümünden indirip yükleyebilirler.

IOS 6 ile birlikte yeni harita uygulaması, facebook bütünleşmesi, siri iyileştirmesi, FaceTime iyileştirmesi, mail ve safari iyileştirmesi ve türkçe klavye ile geliyor yeni yazılım belkide en önemli ayrıntı türkçe klavye olacağını söyleyebiliriz.

Şuan için yoğunluktan dolayı indirme süresi oldukça uzun sürüyor, tüm dünyadan binlerce  iphone ve ipad kullanıcısı güncelleme sürümünü indirerek kullanmaya başlıyor.

Güncellemeye baslamadan önce,  cihazınızın backup yani yedekleme fonksiyonunu kullanarak sistemlerinin yedeğini almalarıöneriyoruz, geçen yıl IOS 5 çıktığında güncelleme esnasında kullanıcılar sıkıntı yaşamışlardı.


Kurulum esnasında bağlantının kopmaması yanında kurulum sonrasında bir süre boyunca siyah ekran ile karşılaşıldığında hemen panik yapmamak gerekiyor, bir süre sonra normal haline düzeliyor. Yeni ipad IOS 6 kurulumu 

Apple cihazlarının IOS 6 desteklerinden hangilerinden faydalanabilecekleri aşağıdaki resimde gözüküyor, iphone 4S ve yeni ipad in tüm özelliklerini kullanabildiği IOS 6 nın iphone 3GS özelliklerin neredeyse birçoğundan faydalanamadığını görüyoruz.