HTC tarafından mayıs 2012 de piyasaya sürülen Amiral Gemisi olarak tanıtımı yapılan akıllı telefonu HTC One X özellikleri inceleme yazısıyla karşınızdayız.

Boyut olarak 134.4×69.9×8.9 mm olan ve 130 gr. Ağırlığa sahip olan HTC One X

İşlemci olarak 1.5 GHz. dört çekirdekli Cortex A9 tabanlı Nvidia Tegra 3 görütü birimi olarak ULP GeForce kullanılan telefon 1 GB RAM bellek ile destekleniyor.

Ekran olarak 4.7 inch boyutunda 16 milyon renkli 1280×720 çözünürlüğünde 312 ppi gibi yüksek bir piksel yoğunluğuna sahip ve 1410:1 gibi yüksek bir kontrast oranıyla geliyor.

Benzer Yazılar HTC One X+ İnceleme

Benzer Yazılar HTC One X Pil Ömrü Test Sonuçları


Kamera olarak 8 MegaPiksel 3264×2448 çözünürlüğünde otomatik fokus özellikli ve LED flaş destekli olan HTC One X saniyede 24 kare alarak 1080P görüntü kaydedebiliyor. Ön kamera olarak 1.3 Megapiksellik 720P görüntü kaydı yapabilen görüntülü görüşme kamerası bulunuyor.

Yazılım olarak Android 4.0.3 Ice Cream Sandwich ile birlikte gelen HTC One X HTC Sense 4.0 UI arabirimi ile kullanıcı karşısına geçiyor, telefonun Android 4.1 Jelly Bean güncellemesi de alması bekleniyor.

Hafıza alanı olarak 32 GB lık sabit bir hafıza seçeneği ile piyasaya sürülen HTC One X bu alanın 26 GB lık kısmı kullanıcı için ayrılmış olarak bulunuyor, SD kart desteği bulunmayan telefon rakipleri karşısında bu açıdan puan kaybediyor.

Bağlantı olarak incelediğimizde 3G desteği, kablosuz görüntü aktarma özelliği DLNA, yakın mesafe hızlı dosya transferi NFC, BlueTooth 4.0 ve mikroUSB desteği ile bağlantı noktaları bakımından oldukça zengin diyebiliriz.

Pil Ömrü olarak 1800 mAh lik lityum Polimer pile sahip olarak piyasaya sürüldü.

Radyasyon Yayım Oranı SAR değerine baktığımızda 0.68 W/kg gibi oldukça düşük bir değer olduğunu görüyoruz, sağlığımızı düşünen bir telefon olması da ayrıca HTC One X i rakiplerinden ayırıyor.

Sonuç olarak; mikroSD kart desteğinin olmaması, sadece mikroSIM ile kullanılabiliyor olması, fotoğraf ve video kalitesinin yeterince başarılı olmaması fotoğraf kalite inceleme ve rakipleriyle olan karşılaştırmasını aşağıdaki resimde bulabilirsiniz.