Samsung’un amiral gemisi olan Galaxy S3 ve IFA 2012 fuarında tanıtılan yeni telefonu Galaxy Note serisinin 2. telefonu Galaxy Note 2 genel özelliklerinin karşılaştırmasını yapalım.

Birbirine özellik olarak oldukça benzediklerini öncelikle söylemeliyiz, boyut olarak Galaxy S3 yaklaşık 0.8 mm daha ince yapısıyla ve 47 gr daha hafif yapısıyla boyutlar da Galaxy Note 2 ye fark atarken özellikler bakımından durum biraz değişiyor.

Galaxy Note 2 Bilinmeyen Özellikleri için tıklayınız.

Note 2 Pil Ömrü Test Sonuçları için tıklayınız.

İşlemci olarak galaxy Note 2 200 MHz daha hızlı ve ayrıca 2GB RAM bellek ile destekleniyor olmasıayrıca Galaxy Note 2 için bir artı diyebiliriz.

Ekran boyutu olarak Galaxy Note 2 Samsung un en büyük ekranlı telefonu Galaxy Note dan bile daha büyük olarak piyasaya çıktığından Galaxy s3 e göre 0.7 inch lik daha büyük bir ekrana sahip olduğunu söylemeliyiz.

Yazılım olarak karşılaştırdığında Galaxy Note 2 Android 4.1 Jelly Bean ile geliyor Galaxy S3 ise şimdilik Ice Cream Sandwich e sahip fakat ekim sonuna kadar Galaxy S3 te Jelly Bean güncellemesini almış olacak.

Sonuç olarak; Samsung a ait bu iki son model telefon birbirine çok büyük fark yaratamıyorlar, en büyük fark olarak Galaxy Note 2 de ki 1024 seviye basınç duyarlılığı olduğunu söyleyebiliriz.