IFA 2012 fuarında belki de en önemli olay Galaxy Note 2 nin tanıtılmasıydı. Bir yıl önce tanıtılan telefon tablet karışımı Galaxy Note yani yeni adıyla phablet e yine Samsung firması tarafından bir rakip geldi, Galaxy Note 2. Bir çok kişinin merak ettiği soru ise Galaxy Note ile Galaxy Note 2 arasındaki farklar neler?

Benzer Yazılar GGalaxy Note 2 Bilinmeyen Özellikler

Note 2 Pil Ömrü Test Sonuçları için tıklayınız

Aşağıdaki tabloda Galaxy Note ve Galaxy Note 2 arasındaki farklar ve hangi telefonun daha iyi olduğunu görebileceksiniz. Koyu renkle işaretlediğim özelliklerdeki telefon daha iyi demektir.Benzer Yazılar Galaxy Note 2 İnceleme

Tabloya baktığımızda Galaxy Note 2 işlemci olarak dört çekirdekli 1.6 GHz. işlemcisi 2 GB a yükseltilmiş RAM belleği ile hız bakımından öne geçerken, 1024 seviyeye çıkarılan hassasiyeti ile de yazma keyfini arttırırken, daha iyi not almayı ve resim çizmeyi sağlıyor.

Ekran olarak boyutun 5.3 inch ten 5.5 inch e yükseltilmiş olması çözünürlüğün 1280×800 den 1280x 720 düşürülmüş olması çok önemli farklar olmadığını söyleyelim fakat ekran olarak en önemli farkın Süper Amoled ekrandan Süper Amoled Plus ekran kalitesine geçilmiş olmasını gösterebiliriz.

Boyut ve ağırlık olarak baktığımızda iki telefon arasında çok büyük bir fark göremiyoruz. Ayrıca iki telefonun ön ve arka kameralarını yan yana koyunca video çekme, fotoğraf çekme kalitesi olarak 2 telefonunda aynı olduğunu görüyoruz.

Sonuç olarak; Galaxy Note 2 özellikle S-Pen basınç hassasiyetinin 1024 seviyesine yükselmesi ve işlemcisinin dört çekirdekli 1.6 GHz işlemciye yükseltilmesiyle Galaxy Note a fark atıyor.