Berlin de düzenlenen IFA 2012 fuarında Samsung un bir bombası da Windows 8 kullanarak ürettiği ilk tablet olan Samsung ATIV Tab i tanıtması oldu. Genel boyutlarına baktığımızda 265.8×168.1×8.9 mm olan tablet 570 gr ağırlığıyla standart tablet boyut ve ağırlığında bulunuyor.

Yazılım özelliği bu Tableti diğer tüm tabletlerden ayırdığı için öncelikle Windows 8 özelliklerine de değinelim.Tablet windows kullanıcı arabirimi (UI) ile birlikte geliyor. Diğer tabletlere göre belkide en önemli artı noktası olacak olan Microsoft Office desteğine sahip olacak ve Power Point, Word, Excel gibi sıkça kullanılan Ofis uygulamalarını çalıştırabilecek. İnternet Tarayıcısı olarak Internet Explorer 10 kullanabileceğiz.


Benzer Yazılar Samsung ATIV S Windows 8 Cep Telefonu

İşlemci olarak Samsung ATIV tab de 1.5 GHz çift çekirdekli Snapdragon S4 kullanılmış ve 2 GB RAM bellek ile kuvvetlendirilmiş.

Ekran olarak 10.1 inc boyutuna 1366×768 çözünürlüğüne sahip olan ATIV Tab Adreno 225 görüntü işleme birimine (GPU) sahip

Kamera olarak 5 Megapiksellik otomatik fokuslu ve led flaşlı arka kameraya ve 1.9 Megapiksellik görüntülü görüşmeler için ön kameraya sahip

Hafıza bakımından 32GB ve 64 GB seçenekleriyle piyasaya sürülecek olan tablet ayrıca 64 GB a kadar SD kart desteği de sunuyor.

Bağlantı noktalarına baktığımızda USB 2.0,mikro HDMI portu, 3.5 mm kulaklık girişi ve mikro SD kart desteği sunuyor. Ayrıca bir standart olarak tüm Samsung ürünlerinde görmeye alıştığımız yakın mesafeden kablosuz hızlı veri transferine imkan veren NFC özelliği var.