Berlinde düzenlenen IFA 2012 fuarında Samsung dev ekranlı akıllı telefonu Galaxy Note 2 yi tanıttı. Galaxy Note 2 yani yeni ismiyle phablet in çıkış tarihi olarak Ekim 2012 belirlendi, bu tarihten itibaren satılacak telefonun fiyatının ne kadar olacağı bilgisi henüz verilmedi.

Benzer Yazılar Galaxy Note 2 Bilinmeyen Özellikler

Note 2 Pil Ömrü Test Sonuçları için tıklayınız.

Boyut olarak 80.5x151x9.4mm olan cihaz 180 gr ağırlığında, tabi bu ağırlığın temel sebebi 3100 mA saatlik büyük pilini gösterebiliriz. Bu pil ile telefonda pil sıkıntısını Samsung tamamen çözmüşe benziyor. Plastik bir dış kasaya sahip olsada sağlam bir yapıda olduğunu düşme testi sonucunda görülebiliyor.

Galaxy Note 2 İşlemci olarak Galaxy S3 te gördüğümüz  Arm Cortex A9 tabanlı 4 çekirdekli 1.6 GHz. Exynos ve 2 GB RAM bellek desteği ile geliyor. Ayrıca yine Galaxy S3 te gördüğümüz Mali 400MP görüntü işleme birimi(GPU) Galaxy Note 2 de aynen kullanılmış olduğunu görüyoruz.


Galaxy Note 2 yi diğer akıllı telefonlarda ayıran en önemli özelliği S-Pen e sahip olması diyebiliriz, 1024 hassasiyet seviyesi ile gelen S-Pen beklentileri sağlıyor diyebiliriz. Ayrıca telefona yeni eklenen S-Pen alarmı ile birlikte S-Pen i unuttuğunuzda telefon sizi otomatik olarak uyarıyor ve kaybolmasını engelliyor.

Benzer Yazılar Galaxy Note vs Galaxy Note 2 karşılaştırması

Ekran olarak 5.5 inc lik dev bir ekrana sahip olan Galaxy note 2 1280×720 ekran çözünürlüğü ve 16:9 luk Super Amoled HD ekran sunuyor.

Kamera olarak 8 megapiksellik 1080 P video kaydı yapabilen arka kamera ve 1.9 Megapiksellik ön kameraya sahip.

Bellek olarak 16GB,32 GB ve 64GB dahili alan sunan Galaxy Note 2 ayrıca 64 GB a kadar olan mikro SD kart desteği de sunuyor.

Bağlantı olarak Wifi 802.11 a/b/g/n, bluetooth 4.0, mikroUSB 2.0, HDMI çıkışı ve NFC teknolojisi sunan telefonda neredeyse bağlantı noktası olarak yok yok diyebiliriz.

Yazılım olarak beklendiği gibi Galaxy Note 2 Android 4.1 Jelly Bean ile birlikte geliyor. Galaxy Note 2 rakipleri gibi Android 4.0 ile gelmiyor olması sevenlerini oldukça mutlu edeceğe benziyor. Galaxy S3 te olduğu gibi çoklu görev yönetimi özelliği, pop up play özelliği bulunan telefonda ayrıca Galaxy Note a özel Stylus Pen ile kullanılan Samsung S-note  ve Samsung S- Planner ile birlikte geliyor, bildiğimiz gibi bu özellikler Galaxy Note 10.1 tablette de bulunuyordu.

Samsung Galaxy Note 2 ile Yapabilecekleriniz