Samsung Galaxy S3 ün piyasaya çıkmasıyla birlikte bu yeni gelişmiş telefonun bilinmeyen özellikleri de yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı, bunların bir kısmını sizinle paylaşmak istedik. Oldukça enteresan ve gizemli özellikleri içinde barındıran telefonu inceledikçe daha çok seveceksiniz ve elinizin altında bulunan bu mükemmel cihazın sıradan bir cihaz olmadığını bilinmeyen özelliklerini keşfettikçe daha iyi anlayacaksınız.

Benzer Yazılar ipad bilinmeyen özellikler

Benzer Yazılar Galaxy S3 Pil Ömrü İncelemesi

Ekran Görüntüsünü alma(Screenshot)  ekran görüntüsünü yakalama için Galaxy S3 te 2 farklı yöntem var bunlardan bir tanesi Android’in standart yolu olan güç butonuna basarken menü tuşuna basmak, diğer bir yöntem ise öncelikle hareket sensör özelliğini aktif edip elimizi ekran üzerine yaklaştırarak sağdan sola doğru yavaşça hareket ettirmek. Sayfanın en altındaki videoyu izleyerek nasıl yapıldığını daha iyi görebiliriz.

Telefon etme menüsünü Galaxy S3 ile hangi uygulamayı kullanıyorsanız kullanın telefonu salladığınız an ulaşabilirsiniz, örneğin internette sörf yaparken, müzik dinlerken, video izlerken veya oyun oynarken bir arkadaşınızı arama ihtiyacı hissettiğinizde telefonu sallamanız yeterli.

Çalma sesini durdurma bazen hepimizin ihtiyacı olan bir özellik olarak karşımıza çıkıyor, bir toplantıda, derste telefonumuz çaldığında sessiz moda almak için uğraşır dururuz, fakat Galaxy S3 ümüzü sessiz moda almak için telefonumuzu sadece ters pozisyona getirmemiz yeterli, otomatik olarak telefon meşgul olduğumuzu anlayıp zil sesini kısıyor.

Sayfanın başına döndürme özelliğini kısaca şu şekilde anlatabiliriz, bazen uzun bir doküman okuduğumuzda veya birçok veri içeren bir internet sitesinde birşeyler okuduğumuzda sayfanın en başına dönebilmek için parmağımızla yukarı doğru kaydırmaya uğraşır dururuz, Galaxy S3 te ise sadece telefonumuzun üst kısmına iki kere hızlıca vurmamız yeterli, Galaxy S3 ümüz bizi direk olarak sayfa başına götürecektir.

Resim üzerinde gezinme özelliği ilk gördüğünüzde inanamayacağınız özelliklerden birisi olduğunu söylemeliyim. Bir resime herhangi bir Android telefonumuzla zoom yapmak için çift tıklamamız yeterli fakat resim üzerinde hareket etmek için parmağımızla sağa sola kaydırmamız gerekiyor, Galaxy S3 ile ise Zoom yaptığımız resim üzerinde telefonumuzu sağa sola yukarı veya aşağı doğru hareket ettirerek geziniyoruz.

Video izlerken başka uygulama kullanma (pop-up play) özelliği Samsung Galaxy S3 tarafından pop up play olarak adlandırılarak aramıza katıldı. Herhangi bir video izlerken video nun sağ alt köşesindeki pop-up play tuşuna bastığımızda video dosyamızı taşınabilir hale getiriyoruz. Galaxy S3 ün sahip olduğu güçlü işlemci sayesinde internette sörf yaparken, e-posta yazarken veya resimlerimize bakarken video izleyebiliyoruz. Tabi buradaki tek kısıtlamamız video nun Galaxy S3 ün hafızasında olması gerekiyor, maalesef bir youtube video sunda aynı işlemi yapamıyor.

Tuş kilidi açmadan uygulamalara çalıştırma nın da bir yolu var Galaxy S3 te, bildiğimiz gibi ekran üzerinde parmağımızı sürükleyerek tuş kilidini açıyoruz, eğer parmağımızı kamera simgesinin olduğu yerden sürüklemeye başlarsak direk kamerayı açabiliyoruz, aynı şekilde parmağımızı telefon simgesinden sürüklemeye başlarsak direk telefon etme modunda açılıyor telefon, diğer simgeleri de aynı şekilde kullanabiliyoruz.

Bu yazı www.yenipad.com malıdır.

Sonuç Olarak; Galaxy S3 ün zayıf yönleri bulunmasına karşın ne kadar üstün özellikleri olduğunu bu incelememizde görebildik. Ayrıca Galaxy S3 ü güvenli modda nasıl çalıştırıldığını görebilmek için tıklayınız.

 Benzer Yazılar Galaxy S3 Fiyatları

Galaxy Note 2 İnceleme

Ekran görüntüsü alma video1

Ekran görüntüsü alma video2