Samsung Galaxy S3 için merakla beklenen Android Jelly Bean Beta güncellemesi(update) gizlice de olsa yayınlandı. Yayınlanan Galaxy S3 jelly Bean Rom dosyasının kodu I9300XADLG  ismiyle indirilebilir durumda. Yayınlanan beta sürümü 638 MB ve Android Jelly Bean 4.1.1 olarak görülüyor. 29 Ağustos tarihinde full sürümünün çıkması beklenen işletim sistemi için Galaxy S3 kullanıcıları Beta sürümünü indirip kullanabilmekteler.

Benzer Yazılar Galaxy S3 Pil Ömrü Jelly Bean ile Nasıl Değişiyor.

29 Ağustos tarihinde IFA 2012 fuarında sadece Galaxy S3 için Android 4.1 Jelly Bean versiyonunun hazırlanmaya devam ettiği ve Galaxy S3 ile Android Jelly Bean ne zaman kullanabileceğiz sorusunun yanıtı 2012 yılı bitmeden denilmekle yetinildi maalesef, Galaxy S3 kullanıcılarının bir süre daha beklemeleri gerekecek.


Özellikle Android Jelly Bean Samsung’un Tochwiz versiyonu ile birlikte geliyor. Beta versiyonu olduğundan Touchwiz Nature Ux kararlı çalışmıyor maalesef.

Android Jelly Bean ile birlikte gelen Google Now kullanılabilir durumda, Iphone 4S te bulunan Siri asistan benzeri yazılım türkçe ve başarıyla çalışıyor.

Android 4.1.1 Jelly Bean Yazılımı şuan için Beta aşamasında olduğundan Rehber tuşuna basıldığında cihaz şimdilik kitleniyor. Zaten Android Ice Cream Sandwich versiyonunda Galaxy S3 kullanıcılarının en çok sıkıntı çektiği konu Rehberin oldukça geç gelmesiydi, beta versiyonda da burada hata yapması ilginç.

Cihazı eski ayarlarına geri döndürmek için fabrika ayarlarına geri yüklemeniz gerekiyor.

,

Sonuç olarak; şuan ki Beta sürümüyle birlikte Galaxy s3 ün görüntüsü Galaxy Nexus a neredeyse birebir benzemiş durumda, bu sebeple kullanıcıların bu durum pek hoşlarına gideceğini düşünmüyorum. Umarım full sürümde biraz daha özgün Galaxy S3 için yaratılmış bir Android Jelly Bean sürümü görürüz.