ipad ile mkv oynatmak birçok ipad kullanıcısının arzuladığı bir durumdu, fakat ipad yasal olmayan mkv gibi film formatlarını oynatmıyordu. Yeni ipad’in piyasaya çıkmasıyla birlikte güçlü donanım özelliklerini kullanan yazılım firmaları bu engeli aşmayı başardılar artık mkv film dosyalarını hiç bir dönüşüme gerek kalmadan direk olarak ipad ile izleyebiliyor hale geldik.

Bu programları kısaca inceleyeceğiz.

HDplayer iki farklı versiyonu mevcut olan oynatıcının ücretsiz olarak indilen versiyonunda mkv dosyalarını maalesef oynatamıyor. Itunes’dan 1.99 dolardan satılan mkv codec paketini indirerek mkv dosyalarını oynatabileceğimiz gibi  HDplayer Pro versiyonunu direk olarak 1.99 dolardan satın alarakta mkv filmleri izleyebiliyoruz.
Desteklediği Video Formatları: MKV, FLV, AVI, WMV, MP4, MOV.
Desteklediği Ses Formatları: AAC, MP2, MP3, VORBIS, WMA, PCM

 

BUZZ Player HD MP4,MOV, M4V, MPV için 1080P video oynatma kapasitesine sahip olan program mkv,wma gibi formatlar için sadece 576P video oynatabiliyor buna rağmen 4.99 dolarlık fiyatıyla oldukça pahalı bir uygulama olarak görünüyor.
Desteklediği Video Formatları: 3GP, AVI, ASF, FLV, MKV, MOV, MP4,
Desteklediği Ses Formatları: AAC, AC3, ALAC, AMR, DTS, FLAC, MP2, MP3, VORBIS, WMA, PCM

 

OPlayer HD video oynatıcısının da ücretsiz olarak indilen lite versiyonunda mkv dosyalarını maalesef oynatamıyor. Itunes’dan 4.99 dolardan satılan  Oplayer tam versiyonu ile mkv dosyalarını oynatabiliyoruz. 720p video dosyalarını hiçbir dönüşüme gerek kalmadan ses dosyalarını ve altyazı dosyalarını sorunsuz bir şekilde oynatabilen tavsiye edebileceğim başarılı bir oynatıcı diyebilirim.
Desteklediği Video Formatları: XVID, DIVX, AVI, WMV, RMVB, ASF, H264, MP4, MOV, MKV…
Desteklediği Ses Formatları: AAC, MP2, MP3, WMA, PCM

 

AVPlayerHD mkv videoları izleyebileceğiniz en iyi program olduğunu söyleyebilirim, 2.99 dolardan indirebileceğiniz program 720P video oynatma,ses ve altyazı konusunda da oldukça başarılı ve fiyatıda daha uygun bir video oynatıcı program olduğunu söylemeliyim. Detaylı AVPlayer HD incelemesi için tıklayınız.
Desteklediği Video Formatları: XVID,AVI,WMV,RMVB,ASF,H264,MKV
Desteklediği Altyazı Formatları: SMI, SRT, TXT