Son günlerin teknoloji harikası, akıllı telefonlar arasında yerini üst sıralarda alan Samsung Galaxy S3 hızlı ve dört çekirdekli işlemcisi, mükemmel tasarımı, ekranının boyutu ve sesteki mükemmel kalitesi ile geçtiğimiz günlerde piyasaya sürüldü. Android dünyasındaki ses getiren bu mükemmel ürünün, harika özelliklerinin yanı sıra bazı eksik yönleri de mevcut durumda bulunuyor.

Piyasaya sunulduğu andan itibaren, herkesin akıllarında acaba Samsung, Apple’ı solladı mı diye düşünürken, ister istemez bazı sorular aklımızda yer etmeye başladı. Biraz dikkatli bir inceleme yapılması halinde, Ar-Ge ekibinin bazı özellikleri özensizce ve hızlı bir şekilde Galaxy S3’e aktarılması, olumsuzlukların başında geliyor. Örnek verecek olursak Pop-Up Play programı, kullananlarına mükemmel bir imkan sağlıyor. Video izlerken istediğin anda tek bir tıklamayla, videoyu kenara doğru küçültülebiliyor. Bu sırada, video kenarda beklerken; mail okumaktan, mesajları kontrol etmeye, dilerseniz web de istediğiniz gibi gezinmenize olanak sağlıyor. Bu çok iyi bir şekilde düşünülmüş olan program gayet hızlı ve başarılı; fakat görülmeyen tek eksiği, çevrimiçi videolarda bu ayrıcalığı kullanamamak! Bu yüzden, internet üzerinden video izlerken bu programı nasıl kullanacağınızı aramaya çalışmak, boşa uğraşmak olacaktır. Çünkü sadece kaydedilen videolarda bu özellik bulunmaktadır.

Office programlarının, akıllı telefonlarda kullanılması gayet olağan bir durum olarak karşımıza çkmaktadır. Galaxy S3’te de bulunan office programlarının tek olumsuz yanı ise, belgelerde değişiklik yapmasına izin vermemesidir. Kamerasıyla, gün ışığında ve flashla beraber çekim sırasında aşırı kaliteli sonuçlar verirken; flashsız ve karanlık ortamlarda yapılan çekimler, eski sürümüne göre biraz daha başarısız olarak karşımıza çıkıyor. İndüksiyon şarjı tekniğinin duyurulmasının ardından, uygun ekipmanın sadece Amerika’da piyasaya sürüleceği, diğer yerlerde hala kablolu sarjın satılıyor olması da bölgesel çapta bir olumsuzluk olmaktadır.

Yine de ne olursa olsun, kullanıcıları; mükemmel özelliklerinin yanında, olumsuz özelliklerini göz ardı edecek gibi duruyor.

Ayrıca Galaxy S3 Iphone 4S e Karşı yazımı da okumalısınız.

samsung galaxy s3 zayıf yönleri