​Her geçen gün android sistemle haşır neşir olan kişi sayısı artıyor. Sürekli gelişme kaydeden android piyasasında, birbirinden güzel özellikler kullanıcılarına karşı boy gösteriyor. Fakat görülmeyen, dikkat çekmeyen ama bir o kadar da yararlı özellikler var! İşte bunlara dikkat çekmek adına ufak hatırlatmalar!

​Android 4.0 da geliştirilmiş çoklu giriş, pek dikkat çekmiyor. Giriş düğmesine basılı tuttuğumuz anda, son kullanılan programların, uygulamaların bir listesini görmek mümkün. Eskisine oranla daha da iyi olmasındaki en büyük artısı, uygulamaların tam ekranda görünüyor oluşu ve aşağı yukarı hareket ettirerek listeyi baştan aşağı görme imkanına sahip olması. Eski sürümlerinde gezinti yaparken, geri tuşu doğrudan giriş ekranına ya da bir önceki ekrana atıyordu. Google, geliştirmiş olduğu geri tuşuyla daha rahat vakit geçirme imkanı sunuyor. Uygulama açıldığı anda, sol üst köşede çıkan ok işaretiyle bu fonksiyon yerine getirilmektedir. Sürekli kullanılmasına rağmen, değişiklik tam olarak anlaşılmasa da, android 4.0 da bulunan klavye, kullanımındaki rahatlığın yanı sıra, şimdiye kadar Android’te görülen en iyi klavye.

​Artık uygulamaları kaldırmak için uzun uğraşlara son! LauncherPro ve ADW özellikleriyle, Play Store’a ya da uygulamaları yönet ekranına gitmeden, uygulamaların listeden kaldırılmasına olanak sağlıyordu. Artık bu mükemmel özellik, Android 4.0’da da mevcut. Geceleri de sizlerin konforunu düşünen Android’te, beyaz renklerin gözünüzü almasını engellemek için, bir tarayıcı sistem mevcut. Ayarlar-Erişebilirlik yoluyla, tüm beyaz renklerin siyah görülmesini sağlayabilirsiniz. Haritalar, hızlı denetimler gibi pratik işlevlerin devreye sokulması da yeni Labs özelliği ile mevcut hale geliyor.

​Görülmemesine rağmen, kullanışlı olan bu programlar; kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlıyor ve sağlamaya da devam edecek gibi duruyor.

android secret

android sırları burada