Turkcell’de yenilikler dur durak bilmiyor. Önceleri Turkcell T10 ve Turkcell T20 MaxiPhone akıllı telefonlarının piyasa sürülmesi ardından şimdi sıraya Turkcell T11 MaxiPhone telefonu geldi. ZTE ve Turkcell iş ortaklığı sonucunda piyasada bulunan android telefonlar arasında, neredeyse en uygun fiyat sizlere sunulmuş durumda bulunmaktadır.

Android 2.3.5 Gingbread işletim sistemi, 2.8 inç genişliğinde ekranı, MSM7227-1 çipset’e sahip Armv6 600 Mhz işlemcisi, 3,2 MP kamerası, 100 gram gibi çok az bir ağırlığa sahip oluşu ile karşımıza çıkıyor. 32 GB’a kadar artırılabilir hafızasıyla ve 256 MB RAM ile GPS modülünün yanı sıra 2G ve 3G şebeke desteği bulunmaktadır. İçinde Google Android Market ve Turkcell T-Market desteğini telefonla birlikte açılışta hediye eden, bunun yanı sıra 4 ana ekran widget’ini bulunduruyor.

Oldukça şık ve küçük oluşu ile göz dolduran telefonun ön kısmında çağrı kabul etme, çağrı reddetme ve home tuşu bulunuyor. Fakat elinize alıp baktığınız anda tuşların diziliminin diğer telefonlardan farklı olduğunu göreceksiniz. Çok büyük bir fonksiyonu olmasa da, diğer android telefonlarda bulunmayan yes-no tuşları da bu telefonda mevcuttur. En az sayıda giriş çıkışı yerleri olan telefonda 3.5 mm’lik kulaklık girişi bulunmaktadır. Kulaklık girişinin yukarı tarafta olması kullanımda avantaj sağlar ve kulaklığın kırılmasını ve şişkinlik yapmasını engellemiş olur. Fakat açma kapama tuşunun tam ortaya konulmuş olması, kullanım açısından zorluğa sebep olmaktadır.

Bu özellikleriyle, karşısında biçilen fiyatı piyasada bulabileceğiniz en uygun telefon. Fiyatına göre iyi performans sergileyen telefonda, rahat bir şekilde yazı yazmak, oyun oynamak bunun yanı sıra hızlı çalışmak benim için o kadar da önemli değil derseniz, sunulan fiyatıyla Turkcell T11 Maxiphone sizler için kaçırılmayacak fırsat…

Turkcell T11