Detaylı yeni ipad incelemesi için tıklayınız.

Sadece yeni ipad donanım özelliklerine bakmak istiyorsanız tıklayınız.

Nihayet chrome un ios sürümü apple store dan ipad ve iphone için indirilip kullanılabilir hale geldi. Bende hemen indirip ilk incelemesini yaptım. chrome u indirdiğinizde öncelikle karşınıza gelen kullanım sözleşmesini kabul etmeniz gerekiyor, sonra size yeni özelliklerinin anlatıldığı bir kısa tura çıkarıyor. bence en önemli artısı adres çubuğuna girilen kelimeleri otomatik doldurması ve direk google üzerinden bu kelimeleri araması olduğunu söyleyebilirim çünkü pc kullanıcıları buna oldukça alışık.
Diğer göze çarpan özellik ise adres çubuğuna adres yazarken ortaya çıkan sanal klavye üzerinde extra özellikler olması bunlar : . – / .com tuşlarıdır, bu tuşlar sanal klavyenin üstüne monte edilmiş durumda kullanımı hızlandırmak için bizi bekliyor. yeni sekme butonuna bastığımızda tıpkı pc lerde olduğu gibi en sık gezindiğimiz sekmeler bizi bekliyor olacak bunlardan istediğimizi seçerek hızlıca aradığımız web sitesine ulaşabiliyoruz. pclerden alışık olduğumuz gibi bir menü butonu bulunuyor buradan ayarlar gibi sekmelere ulaşabiliyoruz. sekmeler arasında parmağımızı sağa ve sola kaydırdığımızda otomatik olarak geçiş yapan chrome web de gezinmeyi keyifli hale getiriyor.
kişisel olarak baktığımda chrome safariye göre oldukça iyi donatılmış özelliklere sahip fakat hız bakımından safarinin daha hızlı olduğunu söylemeliyim, umarım gelecek olan güncellemelerle bu hız sorununu chrome için çözerler ve safari yerine chrome kullanımı yaygınlaşır diyorum.