Chillingo firmasının yeni bombası olan ve angry birds sevenlerini mutlu eden cut the rope adlı ipi kes olarak çevirebileceğimiz oyun hakkında yazmak istedim,
oyun temel olarak çok basit bir amaç için kurgulanmış durumda, ipleri keserek oyunda om nom olarak adlandırılan yaratığa şekeri yedirmek.
oyun bir ipi kesik om nom a şekeri yedirmekle başlıyor ve seviyeler ilerledikçe zamanlama düşünme ve bulmaca çözme yeteneklerinizi ortaya çıkaran bir hal alıyor. Yeni seviyelere geldikçe örümcekler, elektrikli teller, dikenli teller gibi engeller ortaya çıkıyor. Bu engellerle birlikte şekeri yönlendirebilceğimiz yeni araçlarda tabi ortaya çıkmakta, örneğin balonlar, hava pompaları kendiliğinden yakalayan ipler gibi.. engelleri aşabilmek ve bulmacaları çözebilmek için hızlı olmak ve zamanlamamız çok önemli, ayrıca angry birds te olduğu gibi oyunun dinamiklerini öğrenebilmek için deneme yanılma yapmamız gerekiyor. oyunu istediğimiz kadar tekrar başlatabilmemiz bu yönden avantaj haline gelihyor. oyun toplam 100 bölümden oluşmakta ve oldukça eğlenceli bir oyun. toplam 4 ayrı paket var oyunda ve bu herbir paketi aktif hale getirebilmek için toplamamız gereken yıldız sayısı mevcut, mesela son kutunun açılabilmesi için 190 yıldıza ihtiyaç var. ilk kutu öğrenme amaçlı ve basit oyunlardan oluştuğundan 75 te 75 yıldız alabiliriz.
ipad ve ipad 2 de oynayabileceğimiz normal versiyonu ve yeni ipad için geliştirilen cut the rope HD modeli mevcut apple storeda. fiyatı 1.99 dolar oyun angry birds oynayanların oldukça ilgisini çekeceğine inanıyorum. apple store dan indirip oynadığım oyun oldukça keyifli ve herkese tavsiye ediyorum.
herkese iyi oyunlar diliyorum.